demakijaż koreański

„Sekrety urody koreanek”, czyli demakijaż koreański

Koreański sposób pielęgnacji twarzy stał się w ostatnich latach niezwykle popularny. W drogeriach coraz więcej jest kosmetyków, które pochodzą z Korei, wiele mówi się także o kilkuetapowej pielęgnacji. Nic dziwnego, ponieważ metody dbania o cerę, które stosują Koreanki i inne Azjatki, są skuteczne. Wystarczy spojrzeć na cery mieszkanek Dalekiego Wschodu.

Oczyszczanie podstawą pielęgnacji

Z pewnością nie raz słyszałaś o tym, że skórę trzeba odpowiednio nawilżać, chronić przed słońcem, nakładać kremy i maski na twarz oraz kremy pod oczy. Mniej mówi się jednak o oczyszczaniu i systematycznym złuszczaniu skóry. Zupełnie niesłusznie! Oczyszczanie to pierwszy, podstawowy etap dbania o skórę!

Jeśli nie oczyszczasz dokładnie skóry, na jej powierzchni i w porach zalegają resztki kosmetyków, a także kurz i sebum, które z czasem twardnieje i sprawia, że na skórze widoczna są czarne kropki (tzw. wągry), a pory się rozszerzają. Poza tym, gdy nie oczyszczasz twarzy i nie złuszczasz regularnie naskórka, na Twoje buzi gromadzą się martwe komórki skóry, które z jednej strony nie pozwalają skórze się regenerować, z drugiej hamują wzrost nowych komórek, z trzeciej są pancerzem, przez który nie mogą przeniknąć składniki odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Trudno więc oczekiwać, że kremy, serum, żele czy maski będą przynosić oczekiwane rezultaty, jeśli nie przygotujesz skóry w odpowiedni sposób. Jak oczyszczają twarz Koreanki? Sprawdź!

Oczyszczanie według Koreanek

Przede wszystkim koreański sposób dbania o skórę zakłada, że twarz należy oczyszczać dwa razy dziennie:

  • Wieczorem – aby zmyć ze skóry makijaż i wszystkie zanieczyszczenia, które nagromadziły się na twarzy przez cały dzień.
  • Rano – aby pozbyć się ze skóry resztek kosmetyków pielęgnacyjnych, które nałożyłaś na twarz wieczorem, a także cząsteczek kurzu, sebum i potu.

Pierwszym kosmetykiem, którego trzeba użyć do oczyszczania twarzy, jest olejek do demakijażu lub naturalny olejek. Nałóż kosmetyk na buzię i masuj ją przez kilka chwil. Następnie zmieszaj z wodą (kosmetyk zacznie się pienić) i zmyj makijaż oraz inne zanieczyszczenia. Skuteczność olejków polega na tym, że są one tłuste, a jak wiadomo z chemii, tłuszcze rozpuszczają się w innych tłuszczach. Dlatego olejek doskonale poradzi sobie z sebum czy kosmetykami.

Sam olejek może okazać się nie do końca skuteczny, ponieważ na twarzy często zostaje lekko tłusty film. Aby się go pozbyć i usunąć resztki zanieczyszczeń, wykorzystaj kosmetyk myjący na bazie wody. Może to być pianka, żel, płyn micelarny czy inny, ulubiony preparat (bez alkoholu).

Co dalej

Kolejnym krokiem jest nałożenie na twarz toniku, który ma przywrócić skórze prawidłowe pH. Dzięki temu Twoja twarz będzie doskonale przygotowana do kontaktu z kosmetykami pielęgnacyjnymi.

W oczyszczaniu twarzy niezwykle ważną rolę odgrywa także złuszczanie. Musisz regularnie pozbywać się martwego naskórka, aby skóra mogła w odpowiedni sposób się regenerować.

Skórę możesz złuszczać raz lub dwa razy w tygodniu przy pomocy peelingów mechanicznych czy enzymatycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *