Książki dla dzieci

Ponadczasowe książki dla dzieci

Są takie lektury, które dzieci czytają z wypiekami na twarzach i o których nigdy nie zapominają – nawet jako dorośli już ludzie – a nawet z chęcią do nich wracają. Do grona tego typu książek, które powinien przeczytać każdy maluch, bez wątpienia zaliczyć można „Małego Księcia” czy „Kubusia Puchatka”. Sprawdź, bez jakich jeszcze książek, nie może obyć się żadne szczęśliwe dzieciństwo!

„Alicja w Krainie Czarów” – L. Carroll

Autorem tej ponadczasowej powieści jest Charles Lutwidge Dodgson, wykładowca matematyki na uniwersytecie Harvarda, tworzący pod zmyślonym nazwiskiem Lewis Carroll. „Alicja w Krainie Czarów” została przez niego napisana z myślą o ukochanych córkach, które uwielbiały słuchać opowieści ojca o rozmaitych, niezwykłych przygodach.

„Alicja w Krainie Czarów” to niepowtarzalna podróż w świat dziecięcej (i nie tylko!) wyobraźni. Książka wzbudza w dzieciach rozmaite emocje, rozbudza ich kreatywność oraz fantazję.

„Pippi Langstrumpf” – A. Lindgren

Astrid Lindgren to jedna z najbardziej znanych autorek powieści dla dzieci (oprócz „Pippi” napisała ona również m.in. słynne „Dzieci z Bullerbyn”). Główna bohaterka lektury, Pippi Langdtrumpf w Polsce spotykana jest czasem pod pseudonimem Pippi Pończoszanka lub Fizia Pończoszanka.

Książka opowiada o niezwykłych przygodach dzielnej i nieco niesfornej Pippi. Dziewczynka mieszka w willi nazywanej Śmiesznotką, posiada konia oraz małpkę. Jest niezwykle silna i pogodna, co zjednuje jej przyjaźń rówieśników.

„Mały Książę” A. de Saint Exupery

Najsłynniejsza powieść Antoine de Saint Exupery’ego to powieść, którą powinien znać każdy – bez względu na to, ile ma lat. Im wcześniej się ją jednak pozna, tym lepiej. Książka wywiera bowiem różny wpływ na czytelnika, w zależności od tego, na jakim etapie życia się on aktualnie znajduje. Ciekawym doświadczeniem jest, kiedy młody czytelnik może sięgnąć po nią ponownie – w okresie dojrzewania lub dorosłości i porównać przemyślenia, jakie lektura wywoływała w nim kiedyś i dzisiaj.

„Mały Książę” to opowieść o chłopcu, który samotnie zamieszkuje planetę, znajdującą się daleko od Ziemi. W pewnym momencie swojego życia postanawia on wyruszyć w podróż, podczas której spotyka wiele interesujących i wartościowych bohaterów.

„Kubuś Puchatek” – A. A. Milne

Wiele dzieci zna postać pulchnego misia, mieszkającego w Stumilowym lesie. Nie każde zna go jednak z opowieści A. Milne, a raczej z animowanych bajek lub zabawek. Tymczasem lektura „Kubusia Puchatka” to doskonała pozycja do czytania przed snem. Książka przedstawia dzieciom wiele ponadczasowych wartości, jak szczera i prawdziwa przyjaźń.

Pomimo tego, że tytułowy Kubuś Puchatek to miś o „bardzo małym rozumku”, który ciągle sprowadza na siebie rozmaite kłopoty, jego przemyślenia pełne są uniwersalnych, życiowych mądrości, które z łatwością trafiają do maluchów.

Antyki w Krakowie i dużo więcej: https://banknocik.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *