Jesienne i zimowe wieczory z dziećmi – pomysły na wspólne spędzanie czasu
Zamiast tęsknić za latem, zacznij cieszyć się z uroków jesieni! Długie i ciemne wieczory sprzyjają wspólnemu spędzaniu czasu w czterech ścianach – w otoczeniu przytulnych świateł, pachnących ciasteczek, ciepłej herbaty czy kubka kakao. Jakie rozrywki mogą towarzyszyć Wam jesienią i zimą? Poznaj nasze propozycje!
Co robić z dziećmi jesienią? Planszówki!
Gry planszowe to rozrywka, którą lubią niemal wszyscy – niezależnie od wieku. Warto to wykorzystać!
Dla dzieci planszówki są doskonałą zabawą i okazją do poszerzenia swojej wiedzy czy umiejętności. W zależności od gry, którą wybierzesz, najmłodsi mogą ćwiczyć kreatywność, logiczne myślenie czy zręczność. Dodatkowo, planszówki uczą zdrowej rywalizacji. Maluchy poznają zasady fair play: uczciwe wygrywanie, a także nieuniknione przegrywanie.
Dorośli, grając w planszówki, mogą zapomnieć o codziennych problemach i oddać się beztroskiej rozrywce. Mogą również spędzić wartościowy czas ze swoimi pociechami, jeszcze lepiej je poznać i zacieśnić więzy.
Jakie gry polecamy na wspólne wieczory? Zajrzyj do wpisu: Rodzinne gry edukacyjne.
Kreatywność kwitnie jesienią!
Jesień to doskonały czas na kreatywne zabawy. Przygotuj kartony i kolorowe papiery, farby (dla najmłodszych najlepszym wyborem będą farby do malowania rączkami), mazaki, kredki, stempelki, ciastolinę, plastelinę, sznurek, cekiny, brokat i… wszystko, co tylko podpowie Ci wyobraźnia.
Do kreatywnych zabaw możesz wykorzystać również wiele rzeczy codziennego użytku. Budowanie robota ze starych kartonów? Malowanie wzorów na obrusie? Przerabianie starych ubrań? Stempelki z owoców i warzyw? Puśćcie wodze fantazji i pozwólcie sobie na nieskrępowaną ekspresję!
Zaproszenie na spektakl
A co powiesz na… teatrzyk kukiełkowy? Oto rzeczy, które będą niezbędne, aby przygotować rodzinny spektakl:
- Scenariusz – zorganizujcie naradę rodzinną i zdecydujcie o czym będzie opowiadał wasz spektakl. Możecie również podzielić się na drużyny i zorganizować dwa (lub więcej) przedstawienia.
- Scena – stworzenie sceny do teatru kukiełkowego jest naprawdę proste. Wystarczy, że rozwiesicie koc lub zasłonę pomiędzy dwoma krzesłami. Jeżeli macie ochotę, możecie udekorować materiał wybranymi ozdobami – kształtami wyciętymi z papieru, światełkami choinkowymi, girlandami lub łańcuchami.
- Kukiełki – możecie kupić gotowe marionetki lub wykonać je samodzielnie. Maluchom spodobają się proste pacynki zrobione ze starych skarpet (wystarczy, że namalujecie lub naszyjecie na nie oczy, noski i buźki). Nieco starsze dzieci mogą przygotować papierowe lalki, wycięte z brystolu i przymocowane do patyczków.
- Zaproszenia – doskonałą zabawą dla całej rodziny może być również przygotowanie zaproszeń lub biletów na spektakl.
Jeżeli zabawa w teatr spodoba się Twojej rodzinie, możecie na stałe włączyć ją do swojego repertuaru! Być może w przyszłości zorganizujecie teatr cieni lub prawdziwy spektakl, na który zaprosicie dziadków lub innych członków rodziny?
0 Comments