stemple dla dzieci z korków po winie

Jak zrobić stemple dla dzieci z korków po winie?

Stemple dla dzieci to pobudzająca wyobraźnię zabawka, którą najmłodsze i nieco starsze dzieci bardzo lubią. Jeśli chcesz sprawić podopiecznemu prezent, nie musisz kupować gotowego zestawu stempli dla dzieci. Możesz przygotować je samodzielnie z korków po winie! Takie pieczątki są nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne! Sprawdź, jak je wykonać.

Korki – skąd je wziąć?

Korki możesz zbierać samodzielnie, jeśli jesteś amatorem lub amatorką wina. 😊 Najlepiej sprawdzą się korki po białym lub różowym winie, ale i korki po winie czerwonym możesz spróbować umyć.

Jeśli nie masz korków, być może warto udać się do zaprzyjaźnionej restauracji, baru lub pubu – tam z pewnością wypija się znaczne ilości trunków różnego rodzaju.

Innym sposobem jest kupno korków. Możesz poszukać ich np. w internecie, na portalach aukcyjnych. Korki nie są drogie, ale często sprzedawane są w ilościach hurtowy, dlatego warto zwrócić uwagę na liczbę produktów dostępnych na danej aukcji.

Zanim zaczniesz przygotowywać stemple dla dzieci z korków

Przygotuj się odpowiednio do pracy. Przede wszystkim zrób listę rzeczy potrzebnych do wykonania stempli. Niezależnie od tego, jaką technikę wybierzesz, będziesz potrzebować przedmiotów, takich jak:

  • Korki do wina,
  • Mocny, szybkoschnący klej,
  • Farby i miseczki,
  • Papier do zabezpieczenia podłogi lub blatu,
  • Guziki,
  • Ostry nożyk.

Zanim przystąpisz do pracy, umyj i dokładnie wysusz korki. Te od czerwonego wina mogą wymagać odrobinę więcej pracy. Ewentualnie czerwoną końcówkę możesz odciąć nożykiem.

Na podłodze lub blacie rozłóż gazety albo papier, by nie ubrudzić powierzchni farbami lub klejem i nie uszkodzić nożykiem.

Stemple dla dzieci – jak je wykonać? Instrukcja

Po pierwsze, przygotuj korki i guziki różnej wielkości o różnych kształtach. Mogą być to guziki ozdobne – im ciekawsze będą mieć wzory, tym ciekawsze stemple uzyskasz. Guziki powinny być tłoczone. Możesz kupić je w dowolnej pasmanterii lub wykorzystać to, co masz w domu.

Po drugie, wyrównaj powierzchnię korka. Jeśli jego końcówka nie jest równa, możesz mieć problem z przyklejeniem guzika. Wystarczy ściąć koniec korka ostrym nożykiem.

Po trzecie, nałóż klej na powierzchnię korka, tylko uważaj, by nie było go za dużo. Nadmiar kleju może wyciekać spod guzika. Przyłóż do kleju guzik, przytrzymaj do momentu, aż klej zacznie zastygać i odstaw do wyschnięcia.

Jeśli nie korzystasz z guzików, możesz wyciąć w korku dowolny wzór nożykiem. Wytnij wzorek w taki sposób, aby był on wypukły (czyli zetnij część korka dookoła wzoru), albo wytnij wzór w głąb korka. Drugi sposób pozwoli Ci na stawianie kolorowych stempli z pustym wzorkiem w środku.

Możesz wyciąć wzory, takie jak plus, x, serce, kwadrat i cokolwiek, co uda Ci się zrobić. Staraj się unikać drobnych wzorów z dużą liczną detali.

Po czwarte, stempluj! Wystarczy, że czubek korka zamoczysz w farbie, a potem odbijesz na papierze.

Stemple dla dzieci znajdziesz na: https://pieczatki-online.eu/wzory-odbic-pieczatek,pieczatki-dla-dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *