mama i córka czytają książkę na dobranoc

Edukacyjna książka na dobranoc – „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”

Prawdopodobnie każda mama, tata, babcia czy dziadek doskonale wiedzą, że dzieciom należy czytać. Większość z nas ma jednak nie lada kłopot z wyborem odpowiedniej lektury. Książka dla dzieci powinna być ciekawa (najlepiej zarówno dla malucha, jak i dla osoby czytającej!), napisana przystępnym językiem i bogata w wartościowe treści. Wszystkie te wymagania doskonale spełniają „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”.

We właściwym czasie

Książka autorstwa Elany Favilli i Franceski Cavallo powstawała w czasie, gdy na całym świecie zaczęto głośno mówić o problemach, z jakimi mierzą się kobiety. Dyskusja dotycząca molestowania seksualnego czy różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn na pewno dotarła nawet do uszu najmłodszych. Dzięki „Opowieściom na dobranoc dla młodych buntowniczek” możemy w subtelny sposób włączyć ich w tę niezwykle ważną dyskusję i budować w nich feministyczne wartości.

Książka ufundowana przez społeczeństwo

Wielu czytelników z całego świata czekało na książkę taką ja ta. Taką, w której kobieta nie jest nieporadną księżniczką, czekającą na księcia i marzącą jedynie o małżeństwie.

Ogromne zapotrzebowanie na lekturę tego typu zobaczyć można było jeszcze zanim „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek powstały”. W jaki sposób? Autorki zbierały pieniądze na wydanie książki za pośrednictwem portalu crowfundingowego. Ich pomysł spotkał się z ogromnym uznaniem – zebrały ponad milion dolarów!

Bohaterki młodych buntowniczek

Książka Elany Favilli i Franceski Cavallo to zbiór historii stu niezwykłych kobiet, które stanowią nie lada inspirację. Wśród nich znajdziemy słynne pisarki, malarki, muzykantki, tancerki, królowe, przywódczynie, naukowców, astronautki, architektki, lekarki, sportsmenki, aktywistki, działaczki społeczne i wiele więcej.

Kobiety, których historie znalazły się w „Opowieściach dla młodych buntowniczek”, bardzo się od siebie różnią. Niektóre z nich żyją współcześnie, inne urodziły się kilkaset lat temu. Uprawiają różne zawody, mają inne kolory skóry, otacza je inna kultura. Jedno je łączy – każda z nich przeciwstawiała się wielu trudnościom, by osiągać swoje marzenia. I stanowić inspirację dla młodych buntowniczek.

Każda strona lektury poświęcona jest innej inspirującej kobiecie. Ich historie zostały opowiedziane w formie przystępnych i interesujących bajek. Każda z historii opatrzona została piękną ilustracją (ilustracje wykonane zostały przez artystki z całego świata, w tym z Polski).


Starocie Kraków, antyki Kraków https://banknocik.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *